Šioje Svetainėje yra naudojami slapukai, kurie padeda paspartinti naršymą ir užtikrinti individualesnį Svetainės funkcionavimą. Naršydami toliau Jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika. Daugiau informacijos apie slapukų naudojimą, jų užblokavimą ar pašalinimą rasite Privatumo politikoje.

Sutinku
Menu
Pasirinkite kalba

Jolanta Dapkūnaitė: „Labiausiai gyventi pagal save padeda mano metai“

  • Tekstas Mieloji
  • Iliustracijos autorius Monika Požerskytė
  • Data 03 Bir 2021
Dalintis

Jolanta Dapkūnaitė yra teatro, kino ir televizijos aktorė.

 

Kai buvau maža, didžiausią laimės pojūtį man sukeldavo…

Turėjau tetą Julę Juodkrantėje. Ji neturėjo vaikų, todėl savo meilę dalijo mano sesei, broliui ir man. Maudynės mariose, jūroje, didelio balto šuns Pūkio draugija vaikščiojant po mišką. Ešerių ir ungurių „bliūdai“ ant grindų sename vokiečių name prie marių, margučių ridenimas nuo snieguoto kalniuko prie tuo metu neveikusios bažnyčios, didžiuliai ąžuolai vietoj to paties pavadinimo sovietmečiu statyto „komplekso“.

 

Ką šiandieninė „aš“ galėtų pasakyti ar patarti sau dvidešimtmetei?

Patarčiau labiau pasitikėti savimi ir mylėti save.

 

Koks yra esminis skirtumas tarp moterų ir vyrų?

Stebiuosi, kad vyrams vis reikia valdžios ir garbės. Nieko nepadarysi…

 

Moteriškos draugystės yra nuostabios, nes…

Prigimties tapatumas nereikalauja aiškintis savaime suprantamų dalykų. Bet nesakyčiau, kad visos draugystės yra nuostabios. Visgi „chemija“ yra ir tarp vyrų, ir tarp moterų, o jei dar ne tos vertybės, požiūrio kampai, skonio skirtumai, prigimtis…

 

Kokias asociacijas kelia kreipinys „mieloji“?

Turiu draugų porą, kurie vienas į kitą stengiasi kreiptis kuo malonesniais epitetais ir mažybiniais vardais. Labai dažnai girdžiu „mielasai“.

 

Kaip dažnai pasijuntu balta varna ir kaip su šiuo patyrimu „sutariu“?

Viena mergina, patyrinėjusi mano horoskopą, sakė, kad dažnai nukenčiu dėl savo įžvalgų ar kitokio požiūrio. Laikausi savo nuomonės, tik ne su visais ja dalinuosi.

 

Gyventi pagal save man labiausiai padeda…

Pati padedu sau. Ir mano metai padeda. Žodžiai iš dainos, kurią pamenu atliekant gruzinų dainininkę: „Mano metai – mano turtas.“

 

Kas yra gyvenimo pilnatvė?

Į šį klausimą atsakinėju būdama Kuršių nerijoje. Kvėpuoju drėgnu, gaiviu pajūrio oru, akys ilsisi ir atsigauna nuo gamtos spalvų. Prieš savaitę turėjau premjerą teatre. Pusantro mėnesio tamsoje, dulkėse, tarp žmonių. Šie du poliai gražiai ir nusako tą pilnatvę.

 

Man tvarūs santykiai yra…

Žodžio tvarus reikšmės: 1. tvirtas, patvarus; 2. pastovus, nekintamas; 3. turintis imunitetą, ištvermingas, atsparus; 4. ilgai trunkantis, nepraeinantis; 5. kuriamas, tveriamas. Taip idealiai tiesiog nebūna.

 

Labiausiai savimi didžiavausi, kai pagaliau…

Neatsimenu. Dabar dideli pasiekimai nebeatrodo dideli.

 

Mano šių dienų mantra ar tiesiog labai patinkanti, taikli frazė…

Carpe diem.

 

Labiausiai sielą suvirpinusi knyga, kurią neseniai skaičiau yra…

Jau senokai skaityta, bet įspūdis išliko – Olgos Tokarczuk „Bėgūnai“.

Dalintis
  • Tekstas Mieloji